Kako se naredi pravilna izbira strešne kritine?

 

strešne kritineGlede na to, da je še vedno zaslediti ogromno vprašanj na temo kako se naredi pravilna izbira strešne kritine, smo se tokrat odločili, da vam pripravimo nek kratek in jasen vodič. Ko ga boste prebrali, verjamemo, da ne boste gledali le na ceno in izbrali najcenejše strešne kritine, ki jasno ne bo nudila enake zaščite kot pa nekoliko dražja. Da najprej razložimo, zakaj so strešne kritine iz betonskih vlaken najslabša izbira, ki se še vedno precej pogosto pojavlja kot končni izbor, vam damo samo razlogov, zakaj je ne izbrati. Zavedati se je treba, da strešne kritine z veliko površino, ki hkrati dopuščajo vdor zraka pod kritin, slaba izbira zato, ker jih lahko že malo močnejši piš vetra odnese. Tudi malo debelejše toče v velikosti debelega oreha ne prenašajo, hkrati pa so tudi težke za strešno konstrukcijo.

Kaj pa druge vrste strešne kritine?

Za bobrovec in podobno kritino narejeno iz gline, moramo kot največjo slabost izpostaviti izjemno veliko težo. Zato takšne strešne kritine niso primerne za stara ostrešja, v kolikor pa menjate tudi to, pa morate pomislite še na to, kako dobro takšna kritina prenaša močnejši veter, točo, sneg, koliko alg in drugih organizmov se pojavi na strehi ter kakšna je požarna varnost. Za prav nobene razmere takšna kritina ne blesti, glede na to, kakšne vremenske razmere imamo, pa bi morala biti primerna tudi za to. Če k temu dodamo še izjemno visoko ceno, kritina ni primerna za ožji izbor.

Kaj pa pločevinaste strešne kritine?

Kar pa se tiče takšne strešne kritine, pa moramo opozoriti najprej na razliko med cenejšo varianto, ki je tudi povsem neprimerna, po našem mnenju niti za najmanjši objekt ni primerna, ter malo dražjo in bistveno boljšo kritino. Za to dobro varianto imamo v mislih predvsem strešne kritine Gerard, ki sodijo v sam vrh po kakovosti, primerne pa so za vse vremenske razmere, prav tako pa tudi za starejša ostrešja, saj gre za kritino, ki je res zelo lahka, a kljub temu primerna tudi za orkanski veter.