fibromialgija

Kako vpliva prehrana na fibromialgijo?

 

Fibromialgija se lahko prepozna tudi po prebavnih motnjah, in sicer fibromialgija lahko povzroči zaprtost oz. napihnjenost, prekomerne vetrove in tudi drisko, lahko pa imamo težave tudi s krči v trebuhu in celo s požiranjem. Fibromialgija in prehrana sta tako zelo povezani, zdravniki pa tovrstne prebavne težave veliko večkrat ocenijo za razdražljivost črevesja, saj se največkrat kaže kot mišični krč v prebavnem traktu.

Fibromialgija in prehrana sta tako zelo povezani zato, ker se lahko s pravilno prehrano fibromialgija preprečuje, celo zdravi oz. vsaj precej oblaži. Fibromialgija se najbolje preprečuje z uživanjem kapasaicina, ki je pekoči del čili paprike. Splošno mnenje ljudi je sicer, da pekoče stvari niso dobre za želodec in prebavni trakt na sploh, a temu ni tako, kar dokazuje kapasicin, s katerim se fibromialgija zdravi tako, da se ta pekoči del čilija uporabi kot krema, s katero se namaže boleče mesto. Fibromialgija se lahko zdravi s tako kremo, ki se jo lahko kupi v lekarni, ali pa pripravi doma, in sicer tako, da v se da 50 g posušene čili paprike v sončnično olje, kar se nato na tanko vtre na boleče mesto.

Fibromialgija pa se lahko zdravi tudi z neurotopnimi sestavinami, ki so v večini primerov glavna sestavina specialnih dopolnil za uravnoteženo prehrano. Brez težav se tovrstna prehranska dopolnila uporabljajo v preventivne namene, s čimer bistveno zmanjšamo možnost, da za to zelo neprijetno in bolečo boleznijo sploh ne zbolimo. Torej prehrana in prehranjevalne navade lahko močno vplivajo tudi na to bolezen.