Dražba za avtomobil

Avtomobilske dražbe – priložnost ali izguba časa?

 

Vsekakor javna dražba, katere predmet je avtomobil, pa naj bo starejši ali mlajši letnik navadno zelo zasedena. Ljudje se že pred dražbami zberejo na mestu, kjer si avto lahko ogledajo in ocenijo njegovo pravo vrednost ter kakovost. Navadno to niso dnevi ali tedni pred dražbami kot denimo pri stanovanjskih objektih, ampak zadnje 15 – 20 minut pred začetkom draženja. Kaj se potem zgodi? Če je predmet prodaje v slabem stanju, veliko kupcev lahko odstopi, tisti ki se prijavijo ostanejo tam do konca. Pri neuspešnih dražbah se pozanimajte, če je to že morda druga ali tretja javna dražba, saj vam bo to, sploh če je že prva izklicna cena bila nizka povedalo, da avtomobil ki ga kupujete ni v najboljšem stanju.

Potem so tukaj še pravila: dvigovanje cene po nekem določenem znesku in videno-kupljeno princip nakupa. Tisti, ki da zadnjo ponudbo, more plačati znesek navadno z gotovino (lahko se to dogovorijo drugače) in avto prevzame šele, ko se denar pojavi na računu prodajalca. Če denimo kupec, ki je dal zadnjo ponudbo kupnine ne plača, mora poravnati razliko ki je med predzadnjo in zadnjo ponudbo.

Če nekdo zelo hitro poviša ceno in ni več ostalih interesentov, se dražba lahko zaključi že v parih minutah. Prav zato je pomembno poznati določene strategije, da ne boste na koncu kupili nečesa kar je vredno veliko manj od tega, kar ste plačali. Obstaja tudi veliko podkupljenih prevarantov, zato vedite, da se javna dražba lahko spremeni tudi v kraj jeze. Seveda pa z izkušnjami pridobite tudi več zaupanja vase in znate bolje preceniti dobre ponudbe in pa tudi ponudnike. Ni vse tako črno kot morda slišite, saj lahko kljub vsemu dobite odlične predmete ali stanovanja po ugodnih cenah, šlo pa vam bo kar nekaj časa, da boste res dobro pregledali če so resnično vredna svojega denarja in informacije o prodajalcih ter drugih udeležencih.